OTTELUTULOKSIA

Y soccer-football-ball-in-goal-net-oETUSIVU   HARJOITUKSET   TURNAUKSET/PELIT    PELAAJAT    OHJEITA    KUVIA    YHTEYSTIEDOT

Päivitetty 10.12.2017

Harjoituspelit

La 9.12. Urheilukeskus keinonurmi
PTU – ToVe 1-4

Su 5.11. Ulvila
FC Ulvila 1 – PTU 1   5-1
FC Ulvila 2 – PTU 2   3-9

Leikkimaailma, syksy

Su 10.9. Musa, Pori
PTU – Musa Black 2 – 9
EuPa/P06 – PTU 5 – 2

Pe 25.8 Harjoitushalli, Rauma
FC Jazz – PTU 3 – 1
PTU – P-Iirot 06 0- 4

Pe 11.8 Nakkila
LLuja – PTU 1 – 2
PTU – FC Ulvila 8 – 1

Ti 1.8 Pihlavan urheilukenttä
ToVe – PTU 2-2
FC HaPo – PTU 0-0

TURNAUKSET

Ma 23.10. TUL piirin mestaruusturnaus, Karhuhalli.
PTU – FC Ulvila -05 0 – 2
MuSa – PTU 5 – 1
PTU – FC Ulvila 4 – 1
PTU -ToVe 2 – 6

3. tila

La 16.9. PTU -06 turnaus, Pihlava
PTU – ToVe 1 – 0
FC Ulvila – PTU 0 – 2
PTU – MuSa 1 – 0

La – Su 26. – 27.8. Ilveksen Tampere Cup, Tampere
La 26.8.
TPV – PTU 14 – 0
KeuPa – PTU 2 – 1
su 27.8.
PTU – NoPS 0 – 6
PTU – IF Gnistan 0 – 11
Ilves – PTU 5 – 1

La 19.8.2017 Naperoturnaus, Toejoki
PTU – ToVe 1 – 3
LLuja – PTU 1 – 2
FC Jazz – PTU 1 – 1

Pe 28.7. – 30.7. Pori Cup, Pori

Pe 28.7.
ToVe Ice – PTU 0-0
PTU – SJK 0-0

La 29.7.
PTU – Leki-futis 1-4
jatkopelit 9-16
Pallo-Iirot – PTU 6-1

Su 30.7.
Sijoitusottelut 13-16
PTU – SJK 1-3
Sijoitusottelut 15-16
PTU – Kauhajoen Karhu 0-1

Pe 30.6. – 2.7. Särkänniemi Cup, Tampere
PTU – FC Kangasala 0-10
PTU – TPV Futisklubi 3-1
FC Ylivieska musta – PTU 2-0
Ylöjärven Ilves – PTU 1-2

Puolivälierä
KoMu – PTU 2-1

Sijat 5-6
PTU – NoPS Musta 3-0

Leikkimaailma, kevät

Ma 26.6. Hallinurmi A ja B, Rauma
PTU – FC Jazz 1-6
P-Iirot 06 – PTU 5-2 (2-2)

Ma 12.6. Pitkäjärvi nurmikenttä, Rauma
FC Rauma – PTU    0 – 0
Karhu-Futis – PTU 5 – 0

Ma 19.6. Urheilukenttä A ja B, Huittinen
PTU – Lluja 3 – 6
PTU – Nasta 1 – 1

Pe 2.6. Pihlava
KoPa – PTU 7 -2
MuSa Black – PTU 5 – 0

To 25.5. PTU turnaus, Pihlava
EP sarja

HaPo – PTU 3-3
PTU – FC Jazz 1-17
PTU – FC Ulvila 0 -5
sijat 3 – 4 PTU – HaPo 2-1
sijat 1 – 2 FC Jazz –  FC Ulvila 11 – 0

VP sarja
Karhu-Futis– PTU 4-3
PTU – FC Jazz 1-11
PTU – FC Ulvila 1-1
sijat 3 – 4  PTU – FC Ulvila 1-3
sijat 1 – 2 FC Jazz – Karhu-Futis 6-0

Su 20.5. Naperopalloturnaus, Toejoki
PTU – FC Ulvila 0-0
ToVeICE Bauer – PTU 3-0
Tove – PTU 0-2
PTU – ToVeICE Warrior 0-1
LLuja – PTU 4-4

Su 23.4. Kevätturnaus, Ulvila
FC Ulvila musta – PTU 4-3
FC Jazz – PTU 1-0
HaPo – PTU 6-0
sijat 7-8 Musa – PTU 3-1

Su 9.4.2017 Palloliiton Satakunnanpiirin kevätturnaus, Eura
FC Rauma – PTU 2 – 1
PTU – KoPa 1 – 2
PTU – EuPa 2 – 2

P06turnaus EBK-Honka areena, Espoo  25.3.2017
Valtti AC – PTU 1-2
EPS C1 – PTU 2-3
PTU – NoPS Musta 3-3

02.03. Harjoituspeli, Karhuhalli, Pori
PTU EP – MuSa EP 1-2
PTU VP – MuSa VP 4-1

Hiihtolomaturnaus, Karhuhalli, Pori  24.2.2017
PTU – Karhu-Futis 0-2
PTU – P-Iirot 1-0
FC Jazz – PTU 5-0
PTU- APU 0-2
ToVe – PTU 0-7

VUOSI 2016 TULOKSET

Välipäivänturnaus Pirkkahalli, Tampere,  28.12.2016
PTU – FC Jazz 0-4
NOPS Musta – PTU 2-2
PTU- TPV vihreä 4-2
Sija 5-6  EuPa-PTU 8-0

Junnuliiga, Karhuhalli 11.12.2016
PTU – ToVe 1-2
PTU – MuSa white 0-2
PTU FC Jazz white 1-6

Harjoituspeli, Urheilukeskus tekonurmi 10.12.2016
ToVe – PTU 0-1

Miniturnaus, Karhuhalli 23.11.2016
PTU FC Jazz red 2-1
PTU FC Jazz white 0-3
PTU FC Ulvila 1-4

TUL PM-turnaus, Karhuhalli 24.10.2016
MuSa – PTU 3-1
PTU – FC Ulvila 1-2

Harjoituspeli Herralahden kenttä 15.10.2016
FC Jazz – PTU 4-0
FC Jazz – PTU 2-0
Rankkarikilpailu
FC Jazz – PTU 3-5

Harjoituspeli, Karhuhalli
PTU – Karhu-Futis 1-2

LA 3.9. PTU syysturnaus, Pihlava
PTU – FC Ulvila 0-3

FC Jazz – PTU 3-0
PTU – ToVe 1-4

PE 26.8. Leikkimaailman pelit, Rauma, Pyynpään kenttä
PTU – Karhu-Futis 3-3
P-Iirot – PTU 3-6

SU 21.8. Naperoturnaus, Toejoki
PTU – FC Rauma 2-1

TOVE – PTU 2-1
PTU – FC Jazz 1-3
TOVE Ice – PTU 1-0

PE 19.8. Leikkimaailman pelit, Musa
MuSa – PTU 4-1
PTU – Karhu-Futis Otsot 0-4

PE 12.8. Leikkimaailman pelit, Ulvila Mynsterin kenttä
TOVE Green – PTU 1-7
FC Ulvila – PTU 2-1

MA 1.8. Leikkimaailman pelit, Pihlava
PTU – EuPa 1-1

PTU – FC Rauma 3-1

PE 29.6-31.6. Pori Cup
29.7. PTU – HaPo 1-2

29.7. HyPS Sininen – PTU 0 – 1
30.7. PTU – MaPS Valkoinen 0 – 3

30.7. TOVE Green – PTU 1 – 0
31.7. PTU – LeKi Sininen 0 – 3
31.7. Sudet Taikurit – PTU 4 – 0

PTU sijoitus 24/28

SU 24.7. Leikkimaailmanpelit, Musa
17.00 Musa 07 – PTU  2-2

17.50 PTU – EuPa 07   2-3

TO 30.6-2.7. Särkänniemi Cup / Kymppiturnaus
PTU – ToVe White 1-0
PTU– VPS Musta 0-3
TPV F9 Punainen – PTU 2-0
TPV 06 Vihreä – PTU 1-2 (sijat 9-12)
Kapy Valkoinen – PTU 2-1 (sijat 9-10)

PTU sijoitus 10/16

13.6. Leikkimaailman pelit, Pihlava
PTU – TOVE 4-0
FC Ulvila – PTU 1-6

6.6. Leikkimaailman pelit, Pihlava
PTU – Lluja 0-7
Luve – PTU 7-1

30.5. Leikkimaailman pelit, Toejoki
PTU – EuPa 07 1-8
Musa 07 – PTU 8-1

29.5. Naperopalloturnaus, Toejoki
PTU – TOVEIce 1-0
TOVE – PTU 2-3
PTU – FC Jazz 1-9

25.5. Leikkimaailman pelit, Nakkila
Nasta – PTU 1-5
PTU – P-Iirot 2-9

10.4. Piirin Kevätturnaus, Eura
PTU – LLuja 2 – 4
ToVe Green – PTU 1 – 1
PTU – P-Iirot
 0 – 7

22.5. PTU&Hyuandai turnaus, Levo
PTU – FC Ulvila 2 – 8
KoPa – PTU 3 – 5
HaPo – PTU
2 2
sijoituspeli 5-6
PTU – Karhu-Futis 2 – 6

17.4. Harjoituspeli, Urheilukeskus tekonurmi, Pori

Karhu-Futis – PTU 1 – 2 

 



 



 

 

 

 

 


 

 

a

a

a

a

a

a

a

a

 

a